Wrzesień to też dobry okres na zakładanie ogrodu

Okazuje się, że nie tylko wiosna, ale również przełom astronomicznego lata oraz jesieni jest dobrym momentem na zakładanie ogrodu. Jakie prace można przeprowadzić we wrześniu?

Wrzesień w ogrodzie

Wrzesień to moment, gdy dzień z dnia na dzień staje się wyraźnie krótszy. A rośliny powoli przygotowują się do pozbycia się liści oraz zimowej hibernacji. Okazuje się także że jest to dobry moment za zakładanie ogrodu, gdyż wciąż panują wystarczająco wysokie temperatury, część roślin np. cebulkowych nasadza się jesienią, podobnie krzewy czy drzewa. Można także zakładać trawnik, który z powodzeniem zdąży się przyjąć czy w przypadku trawnika z rolki ukorzenić.

Przede wszystkim warto nasadzić rośliny na kolejny rok, które będą kwitnąć wczesną wiosną mogą to być tulipany, krokusy, przebiśniegi czy śnieżynki.

Warto także wykonać niezbędne zabiegi pielęgnacyjne roślin, które swoje kwitnięcie rozpoczynają właśnie teraz np. chryzantemy itp. Po pierwszych przymrozkach warto przenieść do piwnicy, do miejsc zaciemnionych rośliny, które źle znoszą ujemne temperatury.

Więcej o pracach w ogrodzie we wrześniu: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/21-co-robimy-w-ogrodzie-we-wrzesniu

Wrzesień to również bardzo dobry czas na zakładanie ogrodu. Warto zatem, gdy mamy w planie założenie ogrodu zrobić to już teraz!